Cedevita se „prošetala“ kroz Zagreb!

Cedevita deklasirala Cibonu u Zagrebu (72:97). Šaškov je upisao dabl-dabl učinak sa 18 poena i 13 skokova, pratio ga je Omić sa 14 poena i isto toliko skokova. Bundović je za domaće postigao 18 poena, dok je Mustapic postigao poen manje uz pet asistencija.

Prva četvrtina je bila dobra poenterski za oba kluba, ali je Cedevita u završnici odigrala malo bolje te je vodila posle prvih 10 minuta (20:24).

Drugu deonicu su gosti „uništili“ Cibonu, dozvolili su im samo 13 poena dok su oni postigli 28 (33:52).

Klub iz Slovenije je samo u trećoj deonici povećao razliku, Cibona već na ulasku u treću četvrtinu nije imala šanse da se vrati u meč, jer su gosti nastavili tamo gde su stali u prvom poluvremenu (52:74).

Završnih 10 minuta je opet pripalo Cedeviti, gosti su pobedili sve četiri četvrtine, ali je po svemu sudeći druga bila presudna za klub iz Zagreba.