Cicipas „pregazio“ Ruda za titulu u Monte Karlu!

Stefanos Cicipas je savladao Kaspera Ruda  (6:1, 6:4) i osvojio treći trofej iz Masters 1000 serije u karijeri, a zanimljivo sva tri je podigao upravo ovde.

Meč je počeo sjajno za Grka, koji je već u trećem gemu napravio brejk i nagovestiо dominaciju u prvom setu. Imao je Norvežanin priliku da se vrati u igru u narednom gemu, ali nije uspeo da iskoristi tri šanse da oduzme servis 12. reketu sveta. Ono što nije uspeo Rud, uradio je Cicipas gem kasnije i definitivno stavio tačku na uvodni set.

Sigurniji su bili finalisti u drugom setu, te nisu dozvoljavali brejk rivalu. Čak pet brejk lopti je imao u ovom periodu igre Rud, ali nije uspeo da iskoristi nijednu, dok je Cicipas imao samo jednu do desetog gema. Međutim, posustao je Norvežanin, a Grk je pojačao tempo pri rezultatu 5:4 i oduzeo servis rivalu, te došao do zasluženog slavlja na prvom Mastersu na šljaci u ovoj sezoni.