Đoković – Museti, Novakova simfonija za nepristojnju publiku u Monaku (UŽIVO)

Đoković – Museti

1. set

0:1 – Poklekao je Novak već u prvom gemu, te je Museti ranim brejkom savršeno započeo meč

0:2 – Uzima Italijan sigurno svoj prvi servis gem

1:2 – Konsolidovao se Novak i uzima svoj prvi gem u ovom meču

1:3 – Neverovatni poeni su viđeni u četvrtom gemu prvog seta. Museti je fantastično završio, kada je sjanim drop-šotom iz skoka ostavio Novaka bez teksta

2:3 – Ne deluje broj jedan najbolje na terenu, vidno se muči, ali uzima drugi gem i nastavlja jurnjavu za rivalom

2:4 – Suvereno drži svoj servis Italijan, a veliku pometnju pravi i konstantnim skraćivanjem udaraca

3:4 – Novak konačno liči na sebe, sjajnim bekhendom završava sedmi gem

4:4 – BREJK! Noletov inat prkosi neprimerenom ponašanju publike i uzima servis Musetija

5:4 – Situacija se u potpunosti promenila i Novak ima priliku da još jednim brejkom stavi tačku na ptvi set

5:5 – Imao je Đoković šanse u ovom gemu, ali je uspeo Museti da se izbori sa pritiskom i produži prvi period igre

6:5 – Sjajni servis donosi Novaku siguran gem

7:5 – Duplom greškom Italijan poklanja gem i prvi set našem teniseru. Probudila je publika našeg šampiona, koji je podigao svoj nivo igre i došao do prednosti

Drugi set

1:0 – Nastavlja Đoković u istom ritmu

2:0 – BREJK! U potpunosti je preuzeo konce igre Novak i zasluženo dolazi do brejka

2:1 – Nepromišljenost u igri i malo slabiji gem vraćaju Musetija u život

3:1 – Vratio je Novak brejk!

4:1 – Sigurnom igrom prvi reket sveta stiče sve veću prednost

4:2 – Imao je priliku Novak da uzme još jedan servis protivniku, ali je uspeo Italijan da se izvuče i osvoji svoj servis

4:3 – Brejk Musetija

5:3 – Uzvraća Novak i dolazi na korak do pobede

6:3 – KRAJ! Pobeda Đokovića! Mučio se Novak, ali je na kraju slavio sa 2:0