Ko će u polufinale: Barsa dočekuje PSŽ – Atletiko gostuje u Nemačkoj

Pred nama je rasplet prve dve četvrtfinalne utakmice Lige šampiona.

Barselona će danas od 21 sat dočekati PSŽ, te imati priliku da na svom terenu obezbedi plasman u polufinale. Katalonci se nalaze u dobroj poziciji pred revanš, s obzirom na to da su u Parizu trijumfovali sa 3:2, te će francuski tim morati da juri zaostatak u Barseloni.

Iako je Barselona povela u prvoj četvrtfinalnoj utakmici preko Rafinje, PSŽ je uspeo da preokrene rezultat golovima Dembelea i Vitinje. Međutim, tu se fudbaleri španske ekipe nisu zaustavili, bilo je vidno da imaju veliku želju da stignu do pozitivnog rezultata, te su pogocima Rafinje i Kristijansena obezbedili dobar rezultat pred revanš.

Drugi meč četvrtfinala Lige šampiona danas će od 21 čas odigrati Borusija Dortmund i Atletiko Madrid. Prvi susret je završen rezultatom 2:1 za španski tim. Sigurno su delovali Madriđani, te su stekli prednost od 2:0 preko Rodriga de Pola i Samuela Lina, dok je Borusija do jedinog pogotka stigla deset minuta pred kraj meča, a u listu strelaca se upisao Haler.

Pobednici pomenutih mečeva četvrtine finale će se sastati u polufinalnoj utakmici Lige šampiona.