OKLAHOMA NEMILOSRDNA: Tanderi „počistili“ Nju Orleans!

Košarkaši Oklahome su iskoristili svoju prednost domaćeg terena u početku četvrtfinalne serije plej-ofa na Istoku.

Pred svojim navijačima su pobedili Nju Orleans sa rezultatom 124:92, preuzimajući vođstvo u seriji od 2-0.

Tanderi su još jednom pružili izvanredan nastup, posebno dominirajući u prvoj i poslednjoj četvrtini.

Oklahoma je imala dvocifrenu prednost na poluvremenu sa rezultatom 63:50, a tokom celog meča su samo povećavali tu razliku, dostižući maksimalnih 34 poena prednosti (120:86). Ovo je prvi put od 2013. godine da je domaći tim uspeo da povede sa 2-0 u prvom kolu plej-of serije.

Šaj Gildžus-Aleksander, koji se smatra kandidatom za MVP priznanje, ponovo je bio ključan za Tander.

Postigao je 33 poena uz tri skoka, pet asistencija i dve ukradene lopte. Čet Holmgren je takođe imao odličan učinak, postigavši 26 poena uz sedam skokova i asistenciju, dok je Džejlen Vilijams dodao 21 poen.

Na strani Pelikansa, Jonas Valančijunas je postigao 19 poena, dok su Brendon Ingram i Herbert Džons dodali po 18 poena, a Si Džej Mekolum je postigao 15 poena.

Sledeći susret između ova dva tima zakazan je za subotu u 21:30 po srednjeevropskom vremenu, a domaćin će biti Pelikansi.