Romanić ,,okrenuo“ Radnik

Derbi začelja između Železničara i surduličkog Radnika je završena rezultatom 3:1, a u Pančevu je viđen izuzetno dinamičan meč, što se odrazilo i na rezultat.

Sve je bilo rešeno još u prvom poluvremenu. Gosti su poveli već u četvrtom minutu golom Borka Duronjića, da bi izjednačio Lazar Romanić u 33. minutu. Samo 120 sekundi kasnije Jevgen Pavlov pogađa za preokret, a pobedu potvrđuje veoma raspoloženi Romanić u 41. minutu. Drugo poluvreme nije bilo previše uzbudljivo, ali rezultat oslikava realnu sliku koja se odražava i na tabelu, budući da Železničar ima 12 bodova više od Radnika, ali se još ne zna da li će im biti dovoljno da obezbede opstanak u ligi s obzirom da toliko ima i niški Radnički sa utakmicom manje,

U pretposlednjem kolu Železničar traži opstanak protiv Vojvodine, što neće biti lako, dok Radnik ima još teži zadatak budući da u Surdulicu dolazi Crvena zvezda.