Rukomet, Superliga (M): Ubljani hvataju slamku spasa

U derbiju začelja 22. kola Superlige za muškarce, Ub je na domaćem terenu savladao zrenjaninski Proleter rezultatom 34:32 (20:15) i na taj način zadržao bolju poziciju pred plej-of.

Posebno efikasno je bilo prvo poluvreme u kojem je viđeno čak 35 golova. Domaći sastav je bolje ušao u duel i kako je vreme odmicalo sticao prednost. Posebno efikasni bli su Panovski i Milić. Međutim, ni gosti se nisu predavali, pa su iz petnih žila nastojali da stignu do izjednačenja, ali su u tim trenucima i golmani Uba Maksović i Mrdović bili na visi zadatka. Posle plus pet u prvom delu, sastav iz Tamnave je mogao mirnije da uđe u nastavak.

Drugo poluvreme donosi igru go za gol. Domaći znalački uspevaju da sačuvaju prednost, ali i pored potaza, igrači Proletera su pokazali dobru partiju, koja nije bila dovoljna za povoljan rezultat.

Posle regularnog dela, Ub je sakupio 11 bodova, dok je Proleter na saldo upisao 6 bodova.

Poznati su svi učesnici plej-auta, a to su: Radnički, Obilić, Jugović, Ub, Vranje i Proleter.