Takovo u Vrelu stiglo do bodova nade

Jedan od derbija kola na srpskoligaškom “zapadu” svakako je bila utakmica u Vrelu između domaćeg Vrelo sporta i Takova. Nije to zbog kvaliteta pomenutih timova, već mnogo više zbog činjenice da su koplja ukrstili klubovi sa začelja tabele,koji su među kandidatima za selidbu u zonski rang.

Očigledno je važnost meča uticala na domaći sastav, što su gosti iz Gornjeg Milanovca znali da iskoriste i dobru partiju krunišu pobedom i osvajanjem tri velika boda.

– Mogo bitna pobeda, ogromna tri boda… Samo malo možemo mirnije da dišemo, jer smo i dalje u opasnoj zoni. Valjda će nam ova utakmica i rezultat da budu podstrek da sa još više motiva uđemo u duele koji su pred nama – rekao je Goran Đukić, trener Takova.

Milanovčani su poveli golom Igora Radovnovića u 17. minutu, a vođstvo je udvostručio Jovan Ristić pogotom u 90. minutu. Ipak, to nije bio kraj, jer je Vrelo sport u trećem minutu sudjske nadoknade preko Dejana Živkova, smanjilo na- 1:2.

Posle ovog kola Vrelo sport ima 16 bodova i trenutno je na 14. ,estu, a Takovo sa 19 bodova je 13.