Bajernu se drma druga pozicija: Štutgart u finišu do tri boda!

Fudbaleri Štutgarta su savladali Bajern iz Minhena sa 3:2 u okviru 32. kola Bundeslige. Oni su na taj način prišli na samo dva boda zaostatka “Bavarcima” dva kola pre kraja šampionata.

Prva prednost došla je za domaćina već u 29. minutu, kada je Undav poslao sjajnu loptu za Stergjua koji je savladao Nojera za 1:0. Bajern je izjednačio u 37. minutu iz penala koji je dosuđen nakon pada Gnabrija u šesnaestercu, a Kejn je bio siguran izvođač.

Domaći su konačno osigurali pobedu u 83. minutu, uz opštu radost na tribinama, kada je Silas poslao precizan centaršut za Jeong Vu-Jonga koji je zatresao mrežu Nojera za 2:1. Konačni rezultat od 3:1 postavljen je u 93. minutu, zahvaljujući fantastičnom potezu Silas Mvumpe.