VICEŠAMPION SVETA PORAŽEN SA ČAK ŠEST GOLOVA RAZLIKE: Da li je to Enrike uspeo da vrati onu „STARU“ Španiju?

Nastavljeno je takmičenje u Ligi nacija, a drugo kolo neće po dobrom pamtiti reprezentativci Hrvatske.

Španci i Hrvati je trebalo da odigraju derbi meč 2. kola Lige nacija, ali je umesto toga viđeno oko 70 minuta apsolutne dominacije „crvene furije“ i više nego ubedljiva pobeda domaćeg sastava.

Iako nije izgledalo tako, pošto je Santini imao lepu priliku, a u još nekoliko navrata Hrvatska je pretila ponajviše zahvaljujući savršenom presingu, pogodak Saula nakon prelepog centaršuta Karvahala spoljnim delom stopala u 24. minutu dao je krila domaćem timu, koji je do kraja poluvremena rešio pitanje pobednika.

Prvo je Asensio iskoristio loš pas Kovačića, oduzeo loptu i sa nešto više od 20 metara zamalo pocepao mrežu Kalinića, da bi dva minuta kasnije odličnim udarcem pogodio prečku, ali se lopta odbila od Kalinićeva leđa nazad u gol za 3:0.

Već početkom drugog dela Rodrigo je na asistenciju Asensija povećao na 4:0, peti gol delo je kapitena Serhija Ramosa, koji je svoj gol proslavio uz albanskog orla, da bi konačnih 6:0 postavio Isko.

Španija je tako napravila veliki korak ka prvom mestu C grupe „A“ Lige nacija nakon što je pobedila i Englesku sa 2:1, dok su Hrvati doživeli katastrofu u prvom zvaničnom meču kao vicešampioni sveta.

Drugi meč „A“ Lige nacija okončan je pobedom Belgije nad Islandom od 3:0 uz dva gola Lukakua i jedan Azara, u „C“ Ligi Finci su sa 1:0 bili bolji od Estonije, dok su Mađari sa 2:1 pobedili Grčku.

Liga nacija, drugo kolo

A divizija

Grupa 1:

Francuska – Holandija 2:1 (Mbape 14, Žiru 75 – Babel 67)

Slobodna: Nemačka

Grupa 2:

Island – Belgija 0:3 (Azar 29. jedanaesterac, Lukaku 31, 81)

Slobodna: Švajcarska

Grupa 3:

Portugalija – Italija 1:0 (An. Silva 48)

Slobodna: Poljska

Grupa 4:

Španija – Hrvatska 6:0 (Saul 24, Asensio 33, Kalinić 35. autogol, Rodrigo 49, Ramos 57, Isko 70)

Slobodna: Engleska

B divizija

Grupa 1:

Ukrajina – Slovačka 1:0 (Jarmolenko 80. jedanaesterac)

Slobodna: Češka

Grupa 2:

Švedska – Turska 2:3 (Telin 35, Klaeson 49 – Čalhanoglu 59, Akbaba 88, 90+2)

Slobodna: Rusija

Grupa 3:

BiH – Austrija 1:0 (Džeko 78)

Slobodna: Severna Irska

Grupa 4:

Danska – Vels 2:0 (Eriksen 32, 63. jedanaesterac)

Slobodna: Republika Irska

C divizija

Grupa 1:

Škotska – Albanija 2:0 (Đimsiti 47. autogol, Nejsmit 68)

Slobodna: Izrael

Grupa 2:

Finska – Estonija 1:0 (Puki 12)

Mađarska – Grčka 2:1 (Šalai 15, Klajnhesler 43 – Manolas 18)

Grupa 3:

Bugarska – Norveška 1:0 (Vasilev (59)

Kipar – Slovenija 2:1 (Sotiriu 69, Stojanović 89. autogol – Berič 54)

Grupa 4:

Srbija – Rumunija 2:2 (Mitrović 26, 63 – Stančiu 48. jedanaesterac, Tukudean 68)

Crna Gora – Litvanija 2:0 (Savić 34. jedanaesterac, Janković 36)