IPAK PORAZ: Partizan nije imao SNAGE za POBEDU!

Zanimljiv meč u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Košarkaši Partizana poraženi su od Valensije rezultatom 69:61 u osmom kolu C grupe Evrokupa. Crno-beli su pružili žestok otpor favorizovanom španskom timu, imali su odlične faze igre, ali su gosti u finišu potvrdili kvalitet i stigli do šeste pobede u Evrokupu. Sa druge strane, srpski klub je u vrlo teškoj poziciji u borbi za plasman u Top 16, jer se uoči poslednje dve runde nalazi na poslednjoj poziciji na tabeli sa skorom 2-6.

Španci su bolje započeli duel u dvorani „Aleksandar Nikolić“. Gosti su olako stigli do vođstva od 8:2, pa 13:4 sredinom prve deonice. Poenima Pejdža i Gagića crno-beli su se približili na minus tri, 16:19.

Partizan je delovao mnogo ozbiljnije u drugoj deonici. Marinković je pogodio dve trojke, a posle poena Gagića domaćin je preokrenuo rezultat na 30:28 u 16. minutu. Crno-beli su stegli odbranu i na krilima odlične defanzive stigli su do plus dva na velikom odmoru posle pogođenih slobodnih bacanja Jankovića, 36:34.

Rezultatska klackalica viđena je na početku drugog poluvremena. Crno-bele je opteretila četvrta lična greška Gagića, a raspoloženi Van Rosom je održavao prednost Valensije, 46:50 u 27. minutu.

Partizan je sjajno započeo poslednji kvartal. Marinković je bio nezaustavljiv, vezao je sedam poena, pa je bek crno-belih podigao temperaturu u dvorani do tačke ključanja, 55:52.

Iskusni gosti su tada stegli kaiš i na Partizanovu seriju od 9:0 odgovorili su kontraserijom 12:0 u kojoj je centar Dubljević postigao trojku, a precizni su bili i Tomas i Abalde. Valensija je u 36. minutu stekla velikih plus sedam za ovakvu vrstu utakmice, 57:64. Ispostavilo se da je ta prednost bila nedostižna za tim Andree Trinkijerija.

Partizan – Valensija 61:69 (18:22, 18:12, 12:18, 13:17)

DVORANA: „Aleksandar Nikolić“.

GLEDALACA: 5.200.

SUDIJE: Vitlicki, Difala, Ovinov.

PARTIZAN: Pejdž 9 (7as), Si, Marinković 15, Gegić 2, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 6 (7sk), Janković 6, Lendejl 14 (5sk), Gagić 9, Nikolić.

VALENSIJA: Garsija, Abalde 9, Laberi 2, Van Rosom 20 (5sk, 5as9, V. Tomas 11, Tobi, Dubljević 12 (12sk), Vives 3, Martinez, San Emeterio 6, M. Tomas 6, Dorenkamp.

Evrokup, 8. kolo C grupe

Turk Telekom – Asvel 78:83

Zenit – Trento 99:102 pp

Partizan – Valensija 61:69

TABELA: Asvel 6-2, Valensija 6-2, Zenit 4-4, Turk Telekom 3-5, Trento 3-5, Partizan 2-6.