PREOKRET: Odigran je DERBI koji će se PAMTITI!

Viđena je velika borba.
Odbojkaši Partizana i Crvene zvezde odigrali su dramatičan prvi četvrtfinalni meč kupa Srbije u novobeogradskoj hali „Impuls“. Crveno-beli su na kraju slavili sa 3:2 (14:25, 18:25, 25:22, 26:24, 15:12), iako su domaći imali dva seta viška i apsolutno kontrolisali utakmicu.

Crno-beli su bili apsolutno dominantni u prva dva seta koja su lako i ubedljivo rešili u svoju korist. Crvenoj zvezdi su pripala naredna dva intervala, a naročito uzbudljiva bila je završnica četvrtog perioda. Crveno-beli su imali tri set lopte (24:21), ali su se domaći vratili i stigli do izjednačenja sa tri uzastopna poena. Ipak, Zvezda je smogla snage da veže dva poena i izbori peti set.

U taj-brejku, gosti su imali više koncentracije, a kada su poveli sa 13:9 jasno je bilo da crno-belima nema povratka.

Crvenu zvezdu je do preokreta nosio Nejić koji je upisao 20 bodova, dok domaćem sastavu nije pomogla ni sjajna partija Nikolića koji je susret završio sa čak 32 poena.

Revanš susret na programu je 3. decembra na Banjici.