FK Jedinstvo Tutin 2017- Klub koji ćemo u budućnosti gledati verovatno u višim rangovima!

FK Jedinstvo klub koji je formiran 2017. godine, pa je 2018. počeo da se takmiči, za tri godine postojanja momci su preskočili 3 ranga, spoj mladosti i iskustva, predvođeni legendom Tutinskog fudbala a i šire Adnanom Čuljevićom, u ekipi su i iskusni Selmin Džudžević takođe dugogodišnji igrač FK Tutin, stameni štoper Dženis Ahmatović, koji je nastupao u dresovima Novog Pazara (Super liga) Sloge iz Kraljeva ..

Seniorski tim broji preko 25 igrača, većinom su to mladi perspektivni igrači od kojih se mnogo očekuje, naravno uz školu fudbala, koja broji preko 200 mališana, od petlića, pionira, kadeta. Iako nemaju neku pomoć od opštine u vidu budžeta, klub je jedan od najorganizovanih u ovim krajevima! Dva puta momci su pripremni period obavili ni više ni manje nego u Ulcinju!

Iskreno se nadam da ćemo za par godina ovu ekipu gledati u nekim od srpskih liga. Usled neslaganja sa opštinom mečeve naša ekipa ne igra na svom terenu, domaće utakmice odigravali smo u Novom Pazaru. Tek zadnje kolo minule sezone smo igrali utakmicu u Tutinu i bilo je 2000 navijača. Mislim da nikad do 4 ranga (zone) nije zabeleženo više navijača na jednoj utakmici.

Klub „živi od ljudi iz dijaspore (inostranstva)“ tj. pošto ljudi iz opštine Tutin nedovoljno obraćaju pažnju na naš klub ali se nadamo da će se to u budućnosti promeniti i da će naš veliki rad i trud biti podržan i od strane opštine, pa tako nekadašnji igrači, prijatelji kluba iz inostranstva finansiraju ovaj klub. Pa je prošle 2021. godine u čast i zahvalnost njima FK Jedinstvo organizovao turnir u malom fudbalu u znak zahvalnosti za sve što su doprineli klubu.

Tutin je poznat kao grad fudbala, ljudi iz Tutina su poznati kao veliki ljubitelji fudbala u ovom gradu pa tako postoji i navijačka grupa „Tutinske Vidre“, što se tiče Jedinstva podrška sa tribina ne izostaje i kada svoje domaće utakmice igraju 30km dalje od svog grada, tj. u Novom Pazaru gde veliki broj građana Tutina dođe i daje podršku svom klubu.

Što se ekipe tiče „spoj mladosti i iskustva“ od iskusnijih igrača tu je legenda Tutinskog fudbala ujedno i jedan od osnivača ovog fudbalskog kluba Adnan Car Čuljević koji je u FK Tutin (zona, srpska liga) odigrao preko 800 zvaničnih utakmica uz preko 100 postignutih pogodaka, naravno tu su i Selmin češi Džudžević „majstor sa loptom u nogama“ koji takođe ima zavidno fudbalsko iskustvo.. Tu su takođe i štoper Dženis Ahmatović i golman Dino Alić o kojima ne treba puno trošiti reči, Ahmatović nosio dres Novog Pazara (Prva liga srbije), Sloge iz Kraljeva, dok je u Srpskoj ligi Zapad dugo branio boje gradskog kluba FK Tutin i bio jedan od nosioca igre duže vreme. Golman Alić ponikao u Crvenoj Zvezdi i Borči iz Beograda i sigurno da ima veoma važnu ulogu u ekipi Jedinstva, od mlađih tu su mladi perspektivni Beni Hadzić, Bulić, Tutić, Amel Hodzić, Vahid Hot, Elhan Mecinović, Golman Pramenković. Takođe treba napomenuti da ni jedan od igrača kluba nije dobijao novčana sredstva za igranje u klubu, ali je u planu i da se to promeni kako bi se klub digao na viši nivo.

Klub je jedan od najorganizovanijih klubova u regionu što svako ko poseti klub može i da potvrdi, klub zaslužuje da igra mnogo jači rang takmičenja i tome se nadaju svi u klubu i oko kluba. U klubu pretežno igraju momci iz Tutina i okolnih mesta, klub ima školu fudbala koju pohađa preko 200 mališana i na koju su svi ponosni. Ovom prilikom klub se zahvaljuje svim ljudma koji su na bilo koji način pomogni funkcionisanju kluba.