Crveno-beli prosuli +18: Makabi velikim preokretom stigao do pobede

Košarkasi Crvene zvezde izgubili su od Makabija rezultatom 80:84 u utakmici 29. Kola Evrolige u Beogradu. Najefikasniji igrači kluba sa malog Kalemegdana su bili Jago Mateus sa svojih 20 poena i 7 asistencija, pratio ga je Adam Hanga koji je postigao 13 poena i podelio 7 lopti. Za klub iz Izraela su bili najbolji Bonzi Kolson sa 22 poena i Džoš Nibo koji je postigao 18 poena i zabeležio 13 skokova.

Beogradski klub je veoma lepo započeo utakmicu i prvu četvrtinu zavrsio sa 4 poena prednosti (21:17). Druga deonica je bila još bolja za izabranike Janisa Sferopulosa pa su na poluvreme otišli sa 16 razlike prednosti u odnosu na Makabi (47:31). U trećoj četvrtini je klub iz Tel Aviva ublažio prednost pa je pred završnih 10 minuta bilo (61:53). Poslednja deonica je bila ujedno i najefikasnija, Makabi je postigao 31 poen dok je Zvezda ubacila 19 i tako ispustila još jednu pobedu u ovoj sezoni.

Borba za top 10 je sada i matematički izgubljena jer je zvezda na skoru 10-19 , dok su izabranici Odeda Kataša ovom pobedom 16-13 povećali sanšu za 6 najboljih 5 kola pred kraj regularnog dela sezone. Crvezna zvezda će sledeću utakmicu takodje odigrati pred svojim navijačima protiv Panatenaikosa, a Makabi će dočekati Asvel.