Fjorentina – Viktorija Plzenj 2:0

1′ – Utakmica je upravo počela.

5′ – Oštar centašut u šesnaesterac nije iskorio Kalvač, nije uspeo da zahvati loptu.

6′ – Andrea Beloti je promašio čist zicer, na tri metra od gola je šutirao direktno u Martina Jedličku.

8′ – Kristijan Kuame je šutirao previše iskosa, te mu je Jedlička lagano odbranio šut.

15′ – Fjorentina je nakon odličnog starta malo oborila ritam utakmice.

20′ – Posed i šanse su na strani Italijanskog predstavnika. Klub iz Češke nije uputio nijedan šut ka golu na kojem stoji Teraćano, dok je Fjorentina već četiri puta šutirala, dva u okvir gola.

27′ – Ako ne računamo prvih 10 minuta utakmice, ova podseća na prvi meč koji su odigrali ova dva rivala.

30′ – Jedlička je jedini krivac što Fjorentina još uvek nije u prednosti. Odbranjen udarac koji je uputio Kuame, da bi samo desetak sekundi posle Beloti pogodio stativu.

36′ – Preživela je Viktorija nalet Fjorentine. Gosti su nakon opasnih napada domaćih igrača prešli na polovinu svog rivala prvi put posle 36 minuta igre.

37′ – Prvi žuti karton je dobio Luka Ranijeri, a pratio ga je njegov protivnik Tomas Čori.

43′ – 10-1 je odnos u šutevima obzirom na to da je Plzenju taj jedan izblokiran, dok je sa druge strane Fjorentina čak četiri puta ugrozila gol Jedličke.

45′ – Kažu ljudi treća sreća, ali Kuame ne misli tako, pogodio je prečku. Treća velika šansa za napadača Obale Slonovače.

45+2′ – Niko Gonzales je propustio jednu od boljih prilika u prvom poluvremenu, po prvi put je već bio savladan Jedlička, ali Argentski igrač nije bio precizan,

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

46′ – Utakmica se upravo nastavila.

51′ – Fjorentina je ušla u drugo poluvreme malo slabijim ritmom koji više odgovara gostima.

55′ – Ukazana je lekarska pomoć Tomasu Koriju jer je nezgodno pao u borbi za posed.

56′ – Mandragora je okušao svoju sreću iz velike udaljenosti, lopta je otišla malo iznad prečke.

56′ – Prvu izmenu na utakmici pravi trener gostiju Koubek. Ušao je Jan Kliment, a izašao iz igre Matej Vidra.

61′ – Period igre u kojem nema dominantnijeg tima na terenu.

66′ – Žuti karton je dobio Kadu, i pre sedam dana je takođe dobio jedan.

67′ – Nakon VAR analize, Kaduov žuti karton je poništen, te je dobio CRVENI karton. 25 minuta do kraja, a Viktorija Plzenj ima igrača manje.

70 ‘ – Tomas Kori je izašao, a zamenio ga je Radim Reznik.

74′ – Radim Reznik je zaradio žuti karton zbog ovog starta.

75′ – Fjorentina sa igračem više još uvek ne uspeva da ugrozi gol  Jedličke.

75′ – Igru je napustio Lukas Beltran, a zamenio ga je Antonin Barak.

81′ – Jemelka je izblokirao šut koji je uputio Niko Gonzales.

85′ – Fjorentina je izvela 6 kornera u drugom poluvremenu, očigledno da to nije dovoljno da se zatrese mreža gostiju.

88′ – Dvostruku izmenu je napravio Italiano, u igru su ušli Faraoni i Ikone, a izašli su Dodo i Beloti.

90′ – Utakmica je produžena za 6 minuta.

90+4′ – Izlazi Červ, a menja ga Traore.

KRAJ REGULARNOG DELA UTAKMICE! OČEKUJU NAS PRODUŽECI!

91′ – Počeo prvi produžetak.

91′ – Martinez Kvarta je prvi igrač koji će ući u igru tokom produžetaka, utakmicu je završio Mandragora.

92’ – GOOOOOOOL!!!!!! Nakon odbijene lopte posle kornera Niko Gonzales je prelepo poklopio i snažno šutnuo, Jedlička je ovog puta bio nemoćan.

93 ‘ – Nikolas Gonzales je zaradio žuti karton nakon postignutog gola.

97′ – Fjorentina i nakon postignutog gola nastavlja sa opasnim napadima. Pokušao je Faraoni iz velike udaljenosti.

98′ – Strelac jedinog gola u oba meča izlazi, a ulazi Rikardo Sotil.

100′ – Kraj je Lukasa Kalvača, a na teren će ući Sampson Dveh.

104′ – Još jedna stativa. Martinez Kvarta je ovaj put pogodio okvir gola Jedličke.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

106′ – Drugi produžetak je upravo počeo.

108′ – GOOOOOL!!! Kristijano Biragi je duplirao prednost svog tima na asistenciju Žonatana Ikonea. Fjorentina sve bliža polufinalnim utakmicama.

114’ – Žonatan Ikone je izblokiran. Šutirao je ali ga je Robin Hranac sjajno izblokirao.

KRAJ PRODUŽETAKA! FJORENTINA JE SLAVILA 2:0 I PROŠLA DALJE!