Lil – Aston Vila 2:1 ( 6:7 nakon penala)

GOTOVO JE!! NAKON POGOTKA LUIZA, ANDRE JE NEPRECIZAN, ASTON VILA PROLAZI DALJE!

Bejli neprecizan! Kabelja izjednačio rezultat!!

Keš i Gomez pogađaju, Vila vodi za gol.

Precizni su Votkins i Dejvid.

Tilemans pogađa, a Martinez brani Bentalebu!

IZVODIĆE SE JEDANAESTERCI!

115′ – Obe ekipe su se izgleda pomirile sa ishodom.

108′ – Santoš izuzetno gađa sa distance, a samo je sreća spasila Vilu da lopta završi tik pored stative, a ne u golu.

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

105′ – Oba tima su dala gas i pokušavaju da iz kontri pripretež Nedostaje samo završni pas kod oba tima s obzirom da se napadi završavaju presečenom loptom.

100′ -Ševalije spašava Lil!! Šut Bejlija brani, a zatim ustaje i odmah brani odbitak Luiza!

95′ – Slab tempo, uz dosta faulova. Obe ekipe kao da žele da penali reše sve.

POČEO JE PRVI PRODUŽETAK.

90+5 IGRAĆE SE PRODUŽECI! Možda i najrealniji ishod dvomeča.

87′ – GOOOOOOOOOOLLL!!! Meti Keš!!! Kakav sudar Ševalijea sa sopstvenim saigračem! Lopta se odbija do Keša koji pogađa sa dvadesetak metara!

83′ – Keš i Baji su uputili dva izuzetna udarca ka golu Lila, ali Ševalije brani veoma odlučno.

75′ – Disciplinovana odbrana Lila. Aston Vila šalje sve igrače u napad, često su svi osim Martineza na protivničkoj polovini.

67′ – GOOOOOOOOLLLLL! Lil koristi spušten gard Aston Vile! Haraldson je sjajno proigrao Andrea koji trese mrežu za vođstvo Francuza u dvomeču!

60′ – Čitav dvomeč je veoma ujednačen, ne postoji ekila koja duže vreme uspeva da dominira. Sigurno je da će pobednika odlučiti tek najmanja greška ili pad koncentracije.

56′ – Aston Vila kao da je tek sada shvatila da je potreban gol pa prelazi u ozbiljniji napad, ali je najviše zapretio Meti Keš koji je snažno šutirao, a lopta je završila nekoliko santimetara od desne stative.

46′ – Utakmica je nastavljena.

45′ – KRAJ PRVOG POLUVREMENA

40′ – Gosti pokušavaju da dođu do gola, ali ih igrači Lila zaustavljaju faulovima pa su „požuteli“ Andre i Bentaleb.

35′ – Aston Vila je preuzela inicijativu, a prvi korner imala tek u 32. minutu, međutim bezuspešno.

30′ – Slična situacija kao sa početka. Lil blago dominira uz vodeći gol dok Aston Vila nikako ne ispeva da ugrozi mrežu francuskog tima.

21′ – Žuti karton dobija Zaniolo. Gostima je teško da se oporave od primljenog gola.

15′ – GOOOOOOOLLLL! Upravo je Jaziči strelac za Lil nakon sto je iskoristio sjajan poluvolej koji je iz levog ugla kaznenog poslao Gudmondson, a turski fudbaler šalje loptu u donji levi deo mreže.

11′ – Jaziči trenutno najviše učestvuje u ofanzivi Lila. Ostavio je loptu na ivici šensaesterca Džonatanu Davidu koji je gađao daleko od gola.

10′- Nastavlja se dominacija Lila, ali igra bez ozbiljnih šansi svakako više odgovara Aston Vili koja je veoma rešena da održi prednost iz prvog meča.

5′ – Fudbaleri Lila, očekivano, održavaju loptu u nogama, ali nikako da pređu u ozbiljniji presing.