Pobedom u derbiju nad Kolubarom omladinci OFK Beograda se vratili na prvo mesto

Omladinci OFK Beograda pobedom u velikom derbiju nad Kolubarom (3:1), vratili su se na lidersku poziciju u Prvoj ligi omladinaca FS Beograda. Tri vredna boda upisana su u duelu sa glavnim konkuretnom, u sjajnoj atmosferi i pred više od 500 gledalaca koliko je posmatralo ovaj duel na Gradskom stadionu prvoligaša iz Lazarevca.

Centralna figura utakmice bio je Benjamin Obasi, dvostruki strelac za „romantičare“. On je odbranu domaćeg tima prvi put nadmudrio u 18. minutu, a onda je drugim golom u 67. minutu povisio prednost na 2:0.

Nisu se ni omladinci Kolubare predavali, nastavili su da napadju, pa je Aleksandar Lazerević, posle jedne dobre akcije, uspeo da smanji prednost i meč vrati u kakvu takvu neizvesnost.

Sve dileme oko pobednika rešio je rezervista Uroš Stefanović u 90. minutu.

Posle ovog kola OFK Beograd ima 61, bod, a prate ga Kolubara sa 59 i Teleoptik sa 58. osvojenih bodova.