Sjajan Superklasiko i pobeda Boke u finišu!

Nakon godinu i po dana dominacije nad rivalimom, River Plejt je pao u četvrtfinalu Kupa protiv Boke Juniors. Iako su „Milioneri“ poveli u ranom delu utakmice, Boka je odigrala odlično i slavila sa 3:2.

River je prvi zatresao mrežu preko Migela Borhe u 10. minutu. Međutim, Boka se nije predala i izjednačila je u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena golom Migela Merentijela.

Drama se nastavila i u drugom delu. Riverov gol u 52. minutu je poništen nakon VAR provere, a potom je usledila eksplozija radosti kod navijača Boke. Edinson Kavani je glavom preokrenuo utakmicu u 62. minutu, a Merentijel je svojim drugim golom postavio konačnih 3:1 pet minuta kasnije.

River je ipak pokušao protivnapad u završnim trenutcima utakmice, ali je uspeo samo da ublaži poraz golom Dijaza u 7. minutu sudijeve nadoknade.

Boka Juniors se sada u polufinalu Kupa susreće sa Estudijantesom, dok se u drugom polufinalu sastaju Veles i Argentinos Juniors.