ŠOK NA AUSTARIJAN OPENU: Ikona tenisa doživela najveću bruku!

Serena prokockala četiri meč lopte, Osaka lagano

Američka teniserka Serena Vilijams eliminisana je u četvrtfinalu Australijan opena od Čehinje Karoline Pliškove, a Japanka Naomi Osaka savladala je Elinu Svitolinu iz Ukrajine. Pliškova je nastavila sa dobrim partijama u Melburnu, ali je protiv Serene morala da spasava čak četiri meč lopte pre nego što je uspela da pobedi sa 2-1, 6:4, 4:6 i 7:5.

Pritom, Amerikanka je u trećem setu vodila 5:1 i imala praktično dobijen meč. A sve je drugačije počelo jer je u prvom setu prva pretrpela brejk u trećem gemu i Pliškova je do kraja sačuvala prednost za 1-0.

Čehinja je propustila šansu da u prvom gemu drugog seta opet stvori prednost, što čini u gemu za 3:2. Međutim, Vilijamsova odmah uzvraća ribrejkom za 3:3 i u poslednjem gemu seta uspeva da posle velike borbe iskoristi prvu brejk i set lopticu za izjednačenje.

To je prilično uzdrmalo Pliškovu iako je treći set počela gemom bez izgubljenog poena. Naredna dva u kojima je servirala, činila je to loše, Serena je pad kaznila i povela sa 5:1. Prvu meč loptu Amerikanka je imala upravo u sedmom gemu kada je vodila 40:30. Pliškova se izvukla i smanjila zaostatak na 5:2, te bez mnogo problema dobila svoj naredni gem.

Serena je tokom trećeg seta izvrnula zglob i pitanje je šta bi bilo da joj se to nije desilo, ali Pliškovoj je povreda protivnice svakako olakšala posao da dođe do 5:4. Tada Serena na servis Pliškove propušta tri meč lopte i gubi četvrti uzastopni gem za 5:5. Pliškova je nakon toga bila u prednosti, uzela je i treći vezani brejk Vilijamsovoj i pobedila.

Naomi Osaka je njena naredna protivnica, jer je osvajačica prošlogodišnjeg US opena bila bolja od Svitoline znatno ubedljivije, u dva seta. Japanka je za sat i deset minuta sa 6:4 i 6:1 prošla u polufinale, a samo je u prvom setu bilo dileme u vezi sa time ko je bolji u ovom meču.

Osaka je povela 4:2, nakon čega je usledila serija brejkova do kraja seta. Tri je napravila japanska teniserka, jedan manje je imala Svitolina i Osaka je povela 1-0. U drugom setu je rutinski u dugom i četvrtom gemu uzimala protivnici servis, a Svitolina se tek na 5:0 „upisala na semafor“. Bilo je kasno za preokret, Osaka koristi prvu meč loptu koja joj se ukazala i prolazi dalje.

Drugo polufinale u ženskom singlu čine Danijel Rouz Kolins i Petra Kvitova.